Aplinkos tvarkymas ir priežiūra

Net ir tankiausi daugiabučių brūzgynai turi kiemus. Tiesa, tuose tankiausiuose rajonuose ne prie kiekvieno namo galima rasti vaikų žaidimo aikštelę ar gražesnę vietą pabūti ar pasportuoti. Dažnai daugiabučių prieigos būna užgrūstos automobiliais, kuriems pakankamai vietos projektuotojai nesuprojektavo.

Kūrybiškai žvelgdami į erdvę ir ūkiškai, paprastais sprendimais tvarkydami aplinką ją galime padaryti daug jaukesne.

Kasdieniniai dalykai

Pradėti reikia nuo paprastų kasdieninių dalykų: kiemsargių, vejos priežiūros , valytojų. Tai dalykai, kuriais privalu pasirūpinti. Kiekviena bendrija pasirenka sau tinkamiausią variantą: samdo žmones, įmones ar netgi savo jėgomis tvarkosi. Bendrijos labai skiriasi, tad skirtingi variantai joms ir tinka.

  • Valytis ir tvarkytis aplinką patiems. Tai pats pigiausias būdas. Bet tinka tikrai ne visiems. Paprastai tai būna namuose, kuriuose mažai arba nėra nuomojamų būstų ir gyventojų kaita nedažna. Šis variantas galbūt tinka mažesnėms bendrijoms. Pagrindinis dalykas ko reikia šiam būdui: geras tvarkaraštis. Jį galima turėti pakabintą laiptinėje arba jį galima sudaryti ir elektroniniame kalendoriuje (pvz. calendar.google.com). Jei pasidalintumėte su mumis savo patirtimi – mes ją paviešintumėme čia.
  • Samdyti žmones pačiai bendrijai. Šis būdas tinka didesnėms bendrijoms, kurios turi didesnį administracinį resursą, t.y. valdymo organus, kurie sugebėtų valdyti žmogiškuosius išteklius taip efektyviai, kaip maža įmonė. Būtų gerai, kad bendrija sugebėtų įdarbinti bent du kiemsargius ir du valytojus(-as). To reikia tam, kad darbai būtų atliekami ir kam nors susirgus ar atostogaujant. Tokiu atveju dažnai yra samdomi tos pačios bendrijos gyventojai.
  • Samdyti įmonę, kuri teikia valymo ir aplinkos tvarkymo paslaugas. Šiuo atveju jums nereiks rūpintis žmogiškaisiais ištekliais, o tik sekti kokybę.  Šis variantas tiktų bet kokio dydžio bendrijai, nes paslaugas teikianti įmonė, jei gerai valdo savo resursus, tai tuos pačius kiemsargius/valytojus gali naudoti ir kitų namų priežiūrai.

Renkantis variantą turite nepamiršti, kad nuomonių tarp žmonių būna įvairių, kaip ir žmonės būna įvairūs. Valymo paslaugos VISADA bus teikiamos nepakankamai kokybiškai vieniems, o kitiems tai gali būti visiškai nesvarbu. Įtampa tarp paslaugos gavėjo ir tiekėjo visada būna ir ji turi būti – svarbu ją suvaldyti ir panaudoti efektyvumui didinti, o ne konfliktams kurstyti.

Aplinkos gerinimas

Vilniaus miesto savivaldybėje vykdomos įvairios programos, kurios gali padėti jums kurti jaukesnę aplinką:

:

Savivaldybės vykdoma aplinkos gerinimo programaTaip pat veikia kaimynijų programa:

Kaimynijų programa